Suchý led výroba

Výroba suchého ledu je jednoduchá, stačí otočit kohoutek a suchý led je na světě. Jak je to jednoduché tak to, ale může být nebezpečné. Takže pokus dělá pouze dospělá osoba.

Teorie - Princip 

Jedná se opět o expanzi, pokud prudce snížíme tlak stlačeného kapalného CO2, tak se při vypařování spotřebuje takového tepla, že zmrzne. A protože je kapalný jen při tlaku několika megapascal tak se odpařije bez kapalné fáze.    

Bezpečnost: Pokus provádí pouze dospělý a pouze venku mimo obytné budovy. Pokud suchý led získáte  jinak nedotýkejte se jej holýma rukama. Pozor na omrzliny  má -76 °C. Suchý led nikdy neuchovávejte doma hrozí udušení, a v žádném případě ho nezavírejte do těsných obalů roztrhne je i lahve !!!

Doba trvání pokusu:  5 minut.

Potřeby: Starý hasící přístroj s propadlou tlakovou zkouškou s novým by to bylo dosti drahé, plátěná látková taška né jiná !!!

Popis pokusu: Expander dáme do plátěné tašky a na 5 sekund otevřeme kohoutek tlakové lahve, pokus provádí pouze dospělý !!!!

Video.

Na závěr: Podívejte se na video zase taková zábava to není.

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení Hodnoceno: 59x
 
  1. Komentáře (0)

  2. Přidej vlastní

Komentáře (0)

Zatím zde ještě není vložen žádný komentář

Zanechat komentář

  1. Odeslat formulář jako host. Registrujte se nebo se přihlašte ke svému účtu.
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Captcha - Opište text z obrázku:
Přidejte pokus

Každý může přidat svůj oblíbený pokus. Stačí jen nahoře kliknout na tlačítko přidej článek a popsat pokus. Pokus bude zveřejněn po kontrole vhodnosti a případně zařazen do správné kategorie.

PŘIDAT NOVÝ POKUS

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena.