Vědět jak měřit napětí a hlavně vědět co je to napětí, je pro elektrotechnika důležité asi jako pro člověka znalost používání záchodu.
Děti si rády stejně jako tatínkové sypou do talíře pepř a sůl, aniž by věděli jakou chuť polívka bude mít. Pokud jste šetřílkové můžete jednoduše sůl od pepře oddělit za pomoci statické elektřiny.
Další Jouleuv zákon jeho aplikací si můžete zachránit život. Prý se to v Americe učí v semináři o přežití, takže vhodné i pro skauty.
Je to velice jednoduchý pokus na provedení i pochopení. Při konstrukci elektro-magnetických strojů je dán požadavek na co nejmenší vzdálenost mezi jednotlivými částmi z jednoduchého měření hned pochopíte proč tomu tak je.
Elektromagnet je součástí každého elektrického točivého stroje, proto si jej vyrobíme, řekneme a ukážeme jak spolu souvisejí některé veličiny.
Už slovo elektřina může v někom vyvolávat rozpaky, ale tímto pojmem si označíme jevy vyvolané působením elektrického náboje a elektromagnetického pole. A v druhé části se budeme věnovat elektromagnetickému působení elektronu.
Už slovo elektřina může v někom vyvolávat rozpaky, ale tímto pojmem si označíme jevy vyvolané působením elektrického náboje a elektromagnetického pole.
Tvar elektro-magnetického pole vodiče známe, teď si ukážeme jaké mají síly učinky a jak se sčítají. Je to pět základ k pochopení elektrických strojů!
Strana 1 z 3
Každý může přidat svůj oblíbený pokus. Stačí jen nahoře kliknout na tlačítko přidej článek a popsat pokus. Pokus bude zveřejněn po kontrole vhodnosti a případně zařazen do správné kategorie.