Návod na popis pokusu

Pro ulehčení popisu pokusu si přečti tento návod. Jistě ušetříš spoustu času a získáš mnoho užitečných informací.

Začnu obsahovou stránkou.

Nadpis. Rozhoduje o tom jestli se čtenář bude o daný pokus vůbec zajímat. Zároveň také přemýšlej o tom, jestli by si pod tímto názvem pokus na dané téma hledal.

POZOR! Nevhodné jsou zajímavé názvy např. "Z prdu kulička" nebo "Martinovo překvapení" pod tímto názvem to málokdo bude totiž hledat.

Asi nejlepší jsou reálné názvy a všeobecně známé pojmy, v současnosti je také nejčtenější pokus (čtennost)  Archimédův zákon (3500+), Kompas (3500+), Krystaly ze soli (2500+), Objevte elektro-magnetické síly (2500+), Faraónovi hadi (2500+), Padáček (1500+) nebo Elektrický obvod (1500+)

Úvodníček:  Pokud již je čtenáři článek zobrazen je třeba jej zaujmout a naopak se již věnovat superlativům a v nepřeberném množství nabídek zaujmout, ale i zde stále pomohou klíčová slova.

Jak na samotný pokus? Pro každého čtenáře je asi důležité, aby si mohl pokus vyzkoušet jinak to nemá cenu. Snažte se proto použít pomůcky nebo stavebnice, které se běžně vyskytují v domácnostech, někoho třeba zaujmete a stavebnici si proto zakoupí. Z tohoto pohledu je dobré pokud přidáte více pokusů využít dané pomůcky opakovaně.

Teorie - princip. Snažte se alespoň trochu popsat jaký je princip probíhajícího děje, není nic horšího než, když je v popisu uvedeno např. Když dáte bílý prášek do této lahve takto pění, fakt bomba.

Bezpečnost: Uveďte jaká jsou rizika na co si dát pozor.

Pomůcky: Snažte se vyjmenovat celý seznam potřebných pomůcek a surovin, ideální je pokud uvedete čím jdou nahradit.

Popis pokusu. Je to nejsložitější, popsat co kam jak dát, kde kdy podržet a co se stane je opravdu peklo a ještě hodně zdlouhavé. Někdy je méně více.

Pokud můžete zkuste přidat obrázek je to možné po registraci a zpřístupněním autorských práv, budou přidělena každému po přidání pokusu.

Na závěr:  Sdělte jaký by měl být výsledek, případně jaké se dělají chyby.

Asi nejdůležitější je začít, vylepšit a doplnit pokus můžete vždy, takže s chutí do toho a půl je hotovo.

 

 


 

Hodnocení uživatelů: 3 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení Hodnoceno: 5x
 
  1. Komentáře (0)

  2. Přidej vlastní

Komentáře (0)

Zatím zde ještě není vložen žádný komentář

Zanechat komentář

  1. Odeslat formulář jako host. Registrujte se nebo se přihlašte ke svému účtu.
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Captcha - Opište text z obrázku:
upoutávka

Vajíčko na špičce

Malý trik , aneb jak na to. Můřete tím trochu pobavit svoje přátele a přitom se nejedná o žádné složité kouzlo.

Číst dál...

Začínáme zkoumat - vybavení

Každý vědec pro svou činnost potřebuje nějaké vybavení bez kterého lze považovat pokusy jen za hraní a také to tak vypadá. Proto se důkladně připravte.

Číst dál...
Přidejte pokus

Každý může přidat svůj oblíbený pokus. Stačí jen nahoře kliknout na tlačítko přidej článek a popsat pokus. Pokus bude zveřejněn po kontrole vhodnosti a případně zařazen do správné kategorie.

PŘIDAT NOVÝ POKUS

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena.