Vybavení - Materiál

K provádění pokusů je potřeba mnoha různých přístrojů a pomůcek. Proto si zde popíšeme nejdůležitější přístroje jak zhlediska používání tak zhlediska funkce a v někrerých případech popíšeme výrobu jednoduché náhrady drahých přístrojů.

Při pokusech se také spotřebovává mnoho konstrukčního materiálu, pro umožnění  neomezeného bádání si popíšeme, kde a jak potřebný materiál levně získat.

Ampérmetr - Dřevní doba

Dřevní doba je seriál elektrických pokusů  a výroby pomůcek, vycházející z doby, kdy všechny vědecké pomůcky byly z velké části dřevěné. Nultý díl ukazuje možnosti stavby například ampérmetru z pár špalíků a dřevěné destičky a samozžejmě pár metrů drátu a magnetů.

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení Hodnoceno: 4x

Zdroj CuL - měděný lakovaný drát

Ve většině pokusů z elektrotechniky hraje důležitou roli izolovaný drát a pro výrobu cívek je nejlepší měděný lakovaný drát označovaný jako  CuL. Nabízím pár tipů jak ho získat levně ze starých spotřebičů.

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení Hodnoceno: 4x

Jednoduchý kompas

Pro spoustu měření a pokusů je potřeba kompas. Výrobu jednoduchého a praktického kompasu zvládne za tři minuty i mimino. 

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení Hodnoceno: 23x
upoutávka

Vajíčko na špičce

Malý trik , aneb jak na to. Můřete tím trochu pobavit svoje přátele a přitom se nejedná o žádné složité kouzlo.

Číst dál...

Začínáme zkoumat - vybavení

Každý vědec pro svou činnost potřebuje nějaké vybavení bez kterého lze považovat pokusy jen za hraní a také to tak vypadá. Proto se důkladně připravte.

Číst dál...
Přidejte pokus

Každý může přidat svůj oblíbený pokus. Stačí jen nahoře kliknout na tlačítko přidej článek a popsat pokus. Pokus bude zveřejněn po kontrole vhodnosti a případně zařazen do správné kategorie.

PŘIDAT NOVÝ POKUS

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena.