Drápky

Název :    Drápky

 

Popis: Hra je zaměřena na rozvoj trpělivosti, postřehu a rozvoj motoriky ruky

 

Doba na přípravu: 5 minut

 

Doba hry: neomezeně

 

Potřeby:  5 kamínků (hracích kamenů, fazolí apod.)

 

Průběh hry: hra se skládá ze tří sad , jedna sada pak z šesti etap.

Na začátku hry si připravíme kamínky ke hře, položíme je do řady nebo je máme v kupičce, hru hrajeme pouze jednou rukou. Pokud máme kamínky v řadě na zemi, dřepneme si či sedneme.

  1. etapa (jedničky) : uchopíme první kamínek do dlaně a vyhodíme jej nad hlavu a chytíme do dlaně. Pak jej vrátíte do řady. Takto postupujeme i s ostatními kamínky.
  2. etapa (dvojky) : první kamínek vyhodíme nad hlavu a než jej opět chytíme rychle sebereme z řady druhý kamínek. Po chycení prvního kamínku do dlaně s druhým kamínkem jeden kamínek z dlaně vrátíme do řady a ten v dlani opět vyhodíme do vzduchu, pak z řady rychle sebereme další kamínek a do dlaně chytíme letící kamínek. Takto pokračujeme se čtvrtým a pátým kamenem. Pokud se vám to podaří, máme splněny dvojky.
  3. etapa (trojky) : do vzduchu vyhodíte první kamínek a během jeho letu rychle seberete z řady dva kameny a k nim do dlaně chytíte letící kamínek. Pak dva kameny odložíte a třetí vyhodíte do vzduchu než jej opět chytíte do dlaně, rychle seberete z řady druhou dvojici kamenů. Pokud máte opět v dlani tři kameny, máte splněny trojky.
  4. etapa (čtyřky) : z řady kamínků první vyhodíte do vzduchu a rychle seberete z řady tři další kamínky a k nim do dlaně chytíte letící kamínek. V dlani tak máte čtyři kamínky. Pak tři kamínky odložíte, ten co vám zbyl v dlani opět vyhodíte a rychle uchopíte do dlaně zbývající kámen z řady a k němu ještě dva předešlé, k nim pak chytíte do dlaně letící kamínek, opět máte v dlani čtyři kameny. Máte splněny čtyřky.
  5. etapa (pětky) : Kamínek vyhodíte nad hlavu a zbývající čtyři musíme uchopit dřív, než chytíte padající kamínek. V dlani pak máme pět kamínků. Poté přistoupíme k poslední etapě uzavírající jednu sadu.
  6. etapa (zaboduj) : Tato etapa je jiná než předešlé, v ní se snažíme získat maximální počet bodů tj. 5 bodů. Všech pět kamínků vyhodíme do vzduchu a snažíme se jich co nejvíce chytit na hřbet ruky. Dle počtu kamínků na hřbetu ruky spočítáme počet bodů, které jsme získali za splnění jedné sady.
  7. po splnění první sady postupujeme k další sadě od začátku (body za jednotlivé sady sčítáme).

 

Vždy pokud uděláme chybu (nechytíme letící kamínek nebo nám některý z kamínků vypadne z dlaně) začínáte od začátku. Pokud hrajete ve skupině, vždy při vaší chybě hru rozehrává váš protihráč a hraje opět do doby, kdy udělá chybu, pak nastupuje další hráč hrající do doby své chyby atd..

 

Obměny hry: Hru můžeme zpestřit tím, že hráč při chytání prvního kamínků musí vyslovit slovo, při chytání druhého kamínku musí další slovo začínat na poslední písmeno předešlého slova, jako při hře slovní fotbal.

Pokud mají hráči již chytání kamenů nacvičeno, mohou se pokoušet o různé triky při chytání kamene do dlaně např. udeřit hřbetem dlaně do podložky (lze při všech etapách), dotknout se při letu kamenu prstem špičky nosu (lze při plnění jedniček).

Už chytáte kamínky jednou rukou bez problémů ? Zkuste nyní chytat druhou rukou.

 

Na závěr: 

Je to velice stará hra, dnes trochu zapomenutá. Hra je zábavná pro všechny věkové skupiny.

Ukažte všem, jak jste šikovní.

 

 

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení Hodnoceno: 9x
 
  1. Komentáře (0)

  2. Přidej vlastní

Komentáře (0)

Zatím zde ještě není vložen žádný komentář

Zanechat komentář

  1. Odeslat formulář jako host. Registrujte se nebo se přihlašte ke svému účtu.
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Captcha - Opište text z obrázku:
Přidejte hru

Každý může přidat svojí oblíbenou hru či se podělit o jinou činnost vhodnou pro vyplnění volné chvíle. Stačí jen nahoře kliknout na tlačítko přidej článek a hru popsat. Hra bude zveřejněna a případně zařazena do správné kategorie co nejdříve.

PŘIDAT NOVOU HRU

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena.