Papírový detektiv

Hra zaměřená na poznávání barev, tvarů a rozvoj pozornosti či pohybových schopností. Velká výhoda hry je v tom, že ji může hrát  babička s dvouletým dítětem, ale i sourozenci mezi sebou.  Hra se jen tak neohraje a čím déle ji hrajete, tím je napínavější.

Doba potřebná pro přípravu: 5 minut až 1 hodinu dle složitosti 

Doba hry: Je závislá na množství hledaných objektů, velikosti hrací plochy ( bytu, počtu místností), obtížnosti  a zejména na vynalézavosti organizátora - prakticky: 20 minut až několik hodin.  

Potřeby: barevné papíry nejlépe karton - pro  základní verzi stačí  bílý papír, nůžky, popřípadě kolíčky nebo magnety a lepidlo.

Příprava hry:

   A) základní - Bílé papíry rozstříháme na čtverce či pruhy a schováme po bytě nebo zahradě.  Základní pravidlo při schovávání je, že papírek musí být vždy vidět a dítě smí  na lístečky pouze sbírat, aby nemělo potřebu přehrabovat věci a přidělávat tak práci. Pozor na to jak je dítě vysoké, nemusí vidět to, co vy z větší výšky.  Obtížnost je dána tím, jak velká část lístečku neboli stopy, kterou zloděj zanechal v bytě (otisk prstu, boty, vlas, atd)  je vidět.  Dítě pak hledá stopy a buď je přinese najednou nebo je nosí po jedné (více se naběhá). 

   B) základní rozšířené - Bílé papíry rozstříháme na různé tvary ( čtverce, obdelníky, kolečka, trojúhelníky, atd). Dítě pak hledá stopy podle tvaru, který řeknete. Můžete také na stolek naskládat předlohu, podle které dítě stopy hledá, tím se rozvíjí paměť. Tuto variantu už můžete hrát s více dětmi, každé dítě pak hledá jeden nebo více tvarů , každému dítěti podle věku  můžete nastavit obtížnost. Pro více menších dětí nebo při větším věkovém rozdílu, kdy jedno dítě je menší (bere všechny stopy, protože na první pohled nevidí tvar) je lepší už mít stopy různobarevné.

   C) maxi kobinace -  Barevné papíry rozstříháme na různé tvary ( čtverce, obdelníky, kolečka, trojúhelníky, atd) a také různě veliké. Na určitý počet lístečků můžeme dále přilepit kolíčky a magnety ( u nás je mají v papírnictví). Stopy tak můžeme zanechat i na kovových věcech např. bílé stopy na pračce, ledničce, zárubních či radiátorech  a stopy s kolíčkem  přicvaknout na záclony, oblečení na věšáku atd. (to pak při napovídání označujeme za neviditelné stopy). Dítě či děti pak nosí stopy podle tvaru, barvy a velikosti. Správný detektiv pak musí umět stopy rozdělit podle důležitosti (velikosti, tvaru a barvy).

Na závěr:  Hru můžete hrát i s už hotovými kartami od prší (podle typu karty dělat obtížnost, SEDMIČKY leží volně z ESA kouká jen růžek) nebo pexesa ( zde můžete schovat pouze půlku karet  a druhou naskládat na stůl na spárování).  

Naše děti na detektiva hrají mezi sebou a nejvíc je baví schovávání stop, mistrovství detektivů se u nás hraje v předsíni na ploše 1,5 x 2,2 metru s pěti stopami, kdy jednu stopu z dospělých detektivů nenašel nikdo ani za hodinu, pachatelem byla sedmiletá dcera. 

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení Hodnoceno: 4x
 
  1. Komentáře (0)

  2. Přidej vlastní

Komentáře (0)

Zatím zde ještě není vložen žádný komentář

Zanechat komentář

  1. Odeslat formulář jako host. Registrujte se nebo se přihlašte ke svému účtu.
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Captcha - Opište text z obrázku:
Přidejte hru

Každý může přidat svojí oblíbenou hru či se podělit o jinou činnost vhodnou pro vyplnění volné chvíle. Stačí jen nahoře kliknout na tlačítko přidej článek a hru popsat. Hra bude zveřejněna a případně zařazena do správné kategorie co nejdříve.

PŘIDAT NOVOU HRU

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena.