Vyrábění draků

Dračí sezóna je tady! Klasická výroba draků a několik vychytávek k tomu :-)

Co budeme potřebovat?  lehké dřevěné laťky,  papír nebo jemnou látku (na tělo draka), krepový papír,  ozdoby (látky, mašličky, třpytky,...) provázek nebo tuhnoucí hmotu,   lepidlo,  cokoli na ozdobu.   

Postup: 1. Kostra draka  dřívka, lepidlo, provázek, tuhnoucí hmota.  Dřívka v poměru 2 ku 3, nebo podle libovolné velikosti draka (ale tohle je nejideálnější). Laťky kolmo překřížíme - křížení je uprostřed kratší laťky a ve 2/3 delší laťky. Spojit můžeme hřebíčkem, lepidlem nebo tuhnoucí hmotou.  

2. Tělo draka papír, látka, vytvořená kostra.  Kostru položíme na papír (látku) a její tvar obkreslíme. POZOR! Vystřihujeme obrys o 2 cm větší (aby se potom dal přeložit). U hrotů vystřihneme malá véčka, abychom papír mohli bez problémů přeložit.   

3. Zdobíme tělo draka fixy, pastelky, flitry, třpytky, výstřižky z novin, časopisů.... Zdobíme tělo draka podle vlastní fantazie :-)))) jak se cítíte, tak se vyřaďte. Někteří lidé používají igelity nebo alobal, který se na sluníčku krásně třpytí. Dbejte na to, aby byl drak vidět, protože to je ten nejlepší požitek. Plus je super, že výrazné barvy jsou dobře viditelné i na fotkách. 

4. Přilepíme tělo na kostru  Pomocí lepidla (nebo lepicí pásky - ale ta se často pod vlivem vlhkosti odlepuje) připevníme tělo draka na kostru. 

5. Výzdoba a ocas  provázky, krepový papír, stužky... Kostru je nutné upevnit provázky (kopírujeme její tvar, jen použijeme delší provázky). V místě, kde se provázky kříží, přivážeme hlavní lanko.  Následuje výroba a výzdoba ocasu. Zapojte fantazii a   udělejte draka podle vašich představ :-) Pro děti je to nádherný zážitek .  

Nakonec: Dejte pozor, aby drak nebyl moc těžký. Měl by problémy se vznést a udržet ve vzduchu. Pokud draka lepíte, buďte pozorní, aby lepidlo pořádně zaschlo.   

(Upozornění správce : Obrázky se zatím nemůže běžný autor nahrávat.)

Hodnocení uživatelů: 3 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení Hodnoceno: 11x
 
  1. Komentáře (0)

  2. Přidej vlastní

Komentáře (0)

Zatím zde ještě není vložen žádný komentář

Zanechat komentář

  1. Odeslat formulář jako host. Registrujte se nebo se přihlašte ke svému účtu.
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Captcha - Opište text z obrázku:
Přidejte návod

Každý může přidat návod na oblíbený výrobek či jinou manuální činnost vhodnou pro vyplnění volné chvíle. Stačí kliknout na odkaz  přidej článek a návod popsat. Návod bude zveřejněn a případně zařazen do správné kategorie co nejdříve.

PŘIDAT NOVÝ NÁVOD

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena.