Pleteme pomlázku

Pletení pomlázky patří k běžným dovednostem kluků, v případě že jste to za ten rok zapoměly, tak si připomeneme jak se plete z osmi nebo ze šesti proutků.

Pomůcky a potřeby: Proutky podle drubu 9 nebo 7, mašle, nůž,

Návod: Osm proutků na silnější straně k sobě svážeme devátým proutkem tak, že hao vložíme doprostřed svazku  mezi čtyři a čtyři proutky a pak je všechny omotáváme, nakonci zbytek založíme opět doprostřed mezi proutky. PLETENÍ: Proutky rozdělíme na 4 a 4 na levou a pravou skupinu, 1) vezmeme z vnějšího kraje z leva proutek a vrchem prostrčíme mezi druhým a třetím proutkem pravé skupiny proutků a spodem ho vrátíme do levévé skupiny nakraj směrem doprostřed 2)  vezmeme z vnějšího kraje z prava proutek a vrchem prostrčíme mezi druhým a třetím proutkem levé skupiny proutků a spodem ho vrátíme do pravé skupiny nakraj směrem doprostřed. Takto postupujeme stále dokola dokud není pomlázka hotová.

Pleteme z šesti proutků: Postup je obdobný, rozdíl je v tom, že nemůžeme dávat pletený proutek doprostřed skupiny, protože jsou v každé jen tři. Takže ho dáváme hned mezi  první a druhý vždy zkraje, toť celý rozdíl. 

Video.

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení Hodnoceno: 12x
 
  1. Komentáře (0)

  2. Přidej vlastní

Komentáře (0)

Zatím zde ještě není vložen žádný komentář

Zanechat komentář

  1. Odeslat formulář jako host. Registrujte se nebo se přihlašte ke svému účtu.
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Captcha - Opište text z obrázku:
Přidejte návod

Každý může přidat návod na oblíbený výrobek či jinou manuální činnost vhodnou pro vyplnění volné chvíle. Stačí kliknout na odkaz  přidej článek a návod popsat. Návod bude zveřejněn a případně zařazen do správné kategorie co nejdříve.

PŘIDAT NOVÝ NÁVOD

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena.